Loading...

Katalog Tasarım

/Katalog Tasarım
Katalog Tasarım2018-11-16T15:18:33+00:00

KATALOG TASARIM

Bordo dijital medya olarak 20 senelik reklam deneyimiz ile size katalog tasarım’da en iyi hizmeti vermek adına, deneyimli tasarım ekibimiz ile birlikte profesyonel çözümler sunmaktayız. Firmamız 20 yıllık süreç içerisinde birçok sektörde katalog tasarımı yaparak geniş bir portföye ulaşmayı başarmıştır. Gıda, Makret, İnşaat, Turizm sektörü, Temizlik maddeleri, Asansör firmaları, Asansör kart kabin ve buton firmaları, Kimyasal ürünler, Metal sektörü,  Alüminyum sektörü, Isıtma soğutma cihazları, Tekstil, Kuyumculuk ve değerli takı  gibi birçok sektörde hizmet veren iş ortaklarımıza katalog tasarım hizmeti vermekteyiz.  Bordo Dijital Medya olarak geçmişten günümüze  çalıştığımız firmalarımız için  hep daha iyisini yapmak için çalıştık. 

Asansör katalog tasarım

Katalog tasarım, ciddi bir iş süreci anlamına gelmektedir. Öncelikle katalog, ürün kataloğu Ya da firma tanıtım kataloğu olarak ikiye ayrılmaktadır. Ürün kataloğu yaptırmak için öncelikle ürün fotoğraflarına ihtiyaç duyulmaktadır. Ürün çekimlerini kendiniz yaptırabilir veya anahtar teslim olarak bizden de talep edebilirsiniz. Ürün fotoğraf çekimlerinin tarafımıza ulaşması ile birlikte süreç başlamış olur. Burada sizden alacağımız brief doğrultusunda sektörünüzdeki rakiplerinizi analiz edip farklı ve şık tasarım alternatifleri sunuyoruz. Beğendiğiniz tasarım üzerinden gerekli gördüğünüz düzeltmeler var ise düzenlenip tasarım son haline getirilir. Tasarım için öncelikle kapak tasarımı, katalog index sayfa tasarımı, firma tanıtım sayfası ve ürün sayfaları için örnek tasarımlar yapılmaktadır.

Onaylanan katalog tasarım çalışması daha sonradan firmanızdan gelecek olan gerçek görseller ile değiştirilip yazmış olduğunuz firma tanıtım yazısı eklenerek çalışmaya devam edilir. Süreç tarafımızdan dikkatlice ve titizlikle yürütülür. Katalog tasarım bitirildikten sonra tarafınıza Pdf veya birebir maket gönderilir, maket üzerinden yazı düzeltmeleri resim, fotoğraf vb. düzeltmeleri yaparak tarafımıza göndererek ikinci aşamaya geçmiş olacağız. Gelen düzeltmeleri yaparak katalog tasarımı baskıya hazır hale getirilmiş olur. Daha detaylı bilgi için yazımızı  inceleyebilirsiniz.

Katalog öncelikle firmanızı ve ürünlerinizi doğru anlatan resimler ve içerikler kullanılmalıdır. Kullanılacak olan ürün özellikleri vs. gibi bilgiler dikkatlice yazılmalıdır. Katalogda yanlış verilecek bilgilerin geri dönüşü olmayabilir, Ya da sizi sıkıntıya sokacak bilgilerden uzak kaçınılmalıdır. Özellikle fiyatlı ürün kataloglarında sizi çok sıkıntıya sokacak durumlar yaşanabilir. Bu ve benzeri hatalardan kaçınmak en mantıklısı olacaktır.

Katalog tasarlarken grafik tasarımcılarımızın kullandığı Adobe photoshop, Adobe illustrator ve Adobe indesign gibi profeslonel kullanım gerektiren grafik programları kullanılmaktadır. Bu programlar lisanslı ürünler olduğu için lisanssız kullanılması yasaktır. Adobe Photoshop, pixel çalışmalar yani resim, fotoğraflar ile ilgili düzenlemeler yapılır. Örnek olarak fotoğraflarda yapıyacak renk ayarlamaları Ya da ebat ayarlamaları Adobe Photoshop yardımıyla yapılmaktadır. Sayfa mizanpajları ise Adobe illustrator veya indesign programları yardımıyla yapılmaktadır. Sayfada kullanılacak yazılar renkler ve şekiller bu programlarda yazılıp ve çizilmektedir. Bilinenin aksine anahtar teslim katalog yapan bir program bulunmamaktadır. Katalog tasarımı, tasarım programları yardımıyla grafik tasarımcının aklındakilerini sayfada tasarlamasıyla oluşmaktadır.

Firmanız için en iyi ye karar vermek için iyi araştırma yapıp doğru olanı bulmak adına katalog tasarım örnekleri inceleyebilirsiniz. Sektörünüze veya faaliyet alanlarınıza göre katalog tasarım örenlerini inceledikten sonra yaptıracağınız kataloğa karar vermek sizi başarıya götürecektir. Burada asıl amaç rakiplerinizi tanımak incelemek ve yaptıkları doğruları veya yanlışları görmek olacaktır. Analizi tamamladıktan sonra kendi firmanız Ya da ürünleriniz için yaptıracağınız katalog sizi başarıya götürecektir. Örnekleri incelemenin bir diğer faydası ise tasarım için size çok önemli fikirler vermesidir. Yapmış olduğumuz katalog tasarım örnekleri‘ni inceleyerek firmamız ve tasarım ekibimiz hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Online Katalog tasarımı, Reklam ve medyanın dijital medyaya dönüşümüyle birlikte hayatımıza yeni kolaylıklar gelmektedir. Yaptırmış olduğunuz katalog tasarımını hem baskısını yaptırıp hemde dijital mecralarda kullanabilirsiniz. İnternet sitesi, mailing olarak Ya da whatsap üzerinden müşterilenize göndererek firma ve ürün tanıtımlarınızı kolaylıkla yapmış olursunuz. Detaylı bilgi almak için linke tıklayın.

Reklam sektöründe hizmet veren firmalar bulunmaktadır, aynı zamanda freelance olarak hizmet veren yüzlerce tasarımcı bulunmaktadır. Katalog tasarımı için seçeceğiniz firma ya da freelance çalışanı belirlemek için yapacağınız araştırma sonucunda vereceğiniz kararı etkileyecek en önemli etmen fiyat+profesyonel hizmet+tasarım kabiliyeti olacaktır. Bu 3 etmenin doğru bileşimi sizin karar vermenizi sağlayacaktır.

Değişen ve gelişen baskı çözümlerini yakından takip ediyoruz. Yapmış olduğumuz tasarım’ı matbaa baskı sürecinde de takip ediyoruz, çünkü baskının da tasarımın bir parçası olduğunu iyi biliyoruz. Yapmış olduğumuz katalog tasarım’ın hedefine ulaşması için kağıt seçimi ciltlemesi ve katalog kapak tasarımı’nın mükemmel olması adına 20 senelik bilgi ve tecrübemiz ile sizlere baskı aşamasında baskı çeşitleri, kullanılacak kağıt örnekleri ve katalog baskı ebatları gibi konularda yardımcı olarak mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlıyoruz. Dilerseniz kullanım alanlarına göre değişiklik gösteren katalog tasarımı için maliyetlerin uygun olması adına kağıt seçimi ve baskı çeşidi gibi birçok konuda sizlere yardımcı olmaktayız. Katalog baskısını ofset baskı Ya da dijital baskı olarak temin edebilirsiniz. Ofset baskı adetlerimiz 1000 adet ve üzeri olarak basılmaktadır. Dijital baskıda ise 1 adet Ya da 100 adet baskı yapılabilmektedir. Ofset baskı yüksek adetlerde basıldığında birim fiyatı daha uygun olmaktadır. Dijital baskıda ise yaptıracağınız katalog adeti az ise birim maliyeti yüksek olsada toplam fiyatta çok daha uygun olacaktır. Detaylı bilgi için tıklayın.

ASANSÖR KATALOĞU

Asansör firmaları için şık ve modern tarzda katalog tasarımları

Örnekleri İncele  

TEMİZLİK MALZEMELERİ KATALOG ÖRNEKLERİ

Temizlik malzemeleri ve kimyasal maddeler kataloğu

Örnekleri İncele  

KATALOG TASARIM ÖRNEKLERİ

BLOG

Katalog Tasarım Süreçleri

Kasım 16th, 2018|0 Comments

Katalog Tasarım Geçmişten günümüze firmaların ürünlerini sergilemek için en çok kullandığı reklam materyali diyebiliriz... Peki katalog tasarım nedir ? [...]

Online katalog tasarım

Kasım 8th, 2018|0 Comments

Online katalog tasarım Online katalog tasarım hizmeti satın almak isterseniz bu süreci www.bordo-web.com üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Sürecin başlaması [...]

  • Web tasarım

Grafik Tasarım

Kasım 5th, 2018|0 Comments

Grafik tasarım, başlı başına bir sektör olan reklamın bel kemiği olmuş bir iştir, eski zamanlardan bu güne dek evrilerek [...]

Karton Çanta

Ekim 31st, 2018|0 Comments

Karton Çanta Karton çanta, iyi bir reklamınız olsun isterseniz bence karton çantayı bir kez daha düşünün... Neden mi? Çok [...]