Karton Çanta

Karton Çanta

Karton Çanta

Karton çanta, iyi bir reklamınız olsun isterseniz bence karton çantayı bir kez daha düşünün… Neden mi? Çok şık, kaliteli, maliyeti ucuz ve insanların günlük hayatında da kullanabildiği karton çantalar firmanızın reklamını yapmak için müthiş icatların belkide başında geliyor. Günlük hayatta da bayanların alışverişten sonra özellikle iyi markaların karton çantalarını heralde hepimiz görmüşüzdür.

Peki neden tercih edilir ?

Karton çanta, bir nevi prestij göstegesidir kalbur üstü firmalar poşet Ya da plastik ürünlerin yerine tercih eder… maliyet olarak poşet çantalardan fiyatı daha fazla olsa da, firmanızı prestij açısınıdan bir hayli yukarı taşır. Giyim markaları üzerinden örnek verecek olursak Zara, Koton, H&M gibi…

Ayrıca petrol yan ürünü olan plastiğin doğaya verdiği zararı düşünürsek kağıt çanta ve karton çanta kullanmanın aynı zamanda doğaya karşı bir sorumluluk olduğunu söylememiz gerekiyor. Büyük markalar ise hem bu sorumluğu yerine getirmek için hemde hemde kendi markasını tercih eden müşterilerilerde farkındalık yaratmak için karton çanta kullanmayı tercih ederler.

Hangi sektörler de yaygın olarak kullanılır ?

Giyim-teksit sektörü

Ev tekstili sektörü

Gıda, restoran, fasfood, pastane, börekçi, simitçi’ler

Kozmetik, parfümeri sektörü

İlaç, Eczane sektörü

Optik, ortopedi ve Medical sektörü

Petshop sektörü

Bilgisayar ve Bilişim sektörü

Mimarlık, Mühendislik ofisleri ve inşaat firmaları

Saatçiler

Oyuncakcılar

Hediyelik eşyacılar….

Kısacası hemen hemen her sektörde karton çanta hem reklam mataryeli olarak hemde çanta ihtiyacını karşılamak için kullanılmaktadır.

Tasarım Süreçleri nelerdir ?

Karton çanta‘nın tasarımı için tasarım ajanslarıdan ya da çok üst kalitede bir tasarım düşünmüyorsanız baskıyı yapacak matbaadan yardım alabilirsiniz. Tasarım sürecinde unutulmaması gereken şey ise karton çanta firmanızı doğru yansıtması gerekir… Logonuz sizin için neyse karton çanta da aynı önemi taşır. Tasarımı kötü yapılmış bir karton çanta size faydadan çok zararı olabilir.

 

Karton çanta ebadı ne olmalıdır ?

Çanta ebadı tamamiyle sizin ihtiyacınıza göre karar vereceğiniz bir durumdur… Satışını yaptığınız ürüne veya ürünlere göre ebatlarda üretilebilir. Örnek olarak Boy: 24 x En:16 x Körük:7 cm Ya da Boy:36 x En: 25 x Körük: 8 cm ebatlarında olabilir.

Baskısı nasıl yapılır ?

Belirlemiş olduğunuz ebada ve yaptırmış olduğunuz tasarıma göre baskı için hazırlanır, tek renk Ya da çok renkli üzerinde resim fotoğraf alacak şekilde ya da pantone renkten üretilebilir. İsteğe göre selefon kaplanarak  sudan ve nemden etkilenmeyecek şekilde daha uzun ömürlü hale getirilebilir… Bu tamamiyle sizin hayal gücünüze kalmış bir şey…

Kağıt olarak genelde amerikan bristol 200 gr, 300 gr veya kraft kağıttan üretilebilmektedir. Tutma kısmı ise kalın ipten kurdeladan ya da kartondan üretilebilmektedir.

Nekadar sürede basılır ?

Karton çanta baskısı yapıldıktan sonra yapıştırma işlemi yapılır daha sonradan tutma yerlerinin takılması için kuş gözleri takılır. En son işlem olarak çantanın kulpları takılarak baskı işi bitmiş olur. Tabiki yapmak yazmaktan çok daha zorlu ve ustalık gerektiren bir işlem… özellikle yapıştırma kısmında çok dikkatli ve titiz olmak gerekiyor. Örnek verecek olursak yapıştırmada yapılan kaydırma çantanın potluk yapmasına ve kötü durmasına neden olmaktadır. Karton çanta’nın baskısı ve teslimatını 1.000 adet üzerinden düşünürsek yaklaşık 1 hafta kadar zaman almaktadır.

Karton çanta fiyatları

Karton çanta fiyatları tasarımda kullanılan renk sayısına extra renk olup olmadığına ve  ebadına ve selefona göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda ortalama fiyat vermek sizin için yanıltıcı olacaktır… ama hızlı fiyat almak isterseniz. İletişim sayfasına tıklayarak istediğiniz özelliklerde güncel fiyat öğrenebilirsiniz.

 

By |2018-10-31T17:18:11+00:00Ekim 31st, 2018|Grafik Tasarım, Matbaa Baskı|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment